O nás

O nás

Jan Srp

Firma TREEtment Jan Srp se zabývá rizikovým kácením, prořezáváním a výsadbou stromů. Mám dlouholeté zkušenosti v tomto oboru, sám jsem horolezec a arborista. Provedl jsem zakázky jak pro soukromé zahrady, tak pro obecní úřady.  Pracuji na doporučení zákazníků, kteří byli s mojí prací spokojeni.  Jsem schopný posoudit stav Vašeho stromu, nejvhodnější termín prořezu a odstranit i ten největší strom na těžko přístupných místech ! A to celé bez plošiny, pouze s horolezeckým vybavením a motorovou pilou, takže co nejšetrněji k okolí.  V případě větší zakázky můžu pracovat i ve více lidech. 

Dělat tuto práci jsem se rozhodl po zkušenostech v zaměstnání v lese a po absolvování lesnické střední školy v Písku.  Jsem založením přírodní člověk, mám rád stromy a nejlépe s cítím v lese :-).  V případě potřeby mohu prořezané větve seštěpkovat k Vašemu dalšímu využití na zahradě,  nebo větší kusy nařezat na štípání a budete tak mít dříví na zimu, nebo vše odvezu a máte čistou zahradu. 

Po mnoha letech kácení stromů jsem došel k závěru, že strom je živý organismus, který tu je mnohem déle než my. Rozhodl jsem se tedy mimo kácení i nové stromy pěstovat. Ke kácení již přistupuji kritičtěji - není potřeba kácet každý strom jen kvůli tomu, že majiteli vadí, že z něj padá listí, nebo zkracovat smrky, které beztak další rok obrostou. To je můj názor a zkušenost. 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Zivnostensky List.pdf (497,8 kB)

Vyhláška_15_7_2013.docx (11,6 kB)

 

 

Vladimír Hejbal

Dobrý den, jmenuji se Vladimír Hejbal. Zabývám se arboristikou již sedmým rokem poté, kdy jsem začal pracovat spolu s Honzou srpem. Studoval jsem obor ekologie a životní prostředí a jsem veliký přírodní nadšenec. Naše práce zahrnuje více oborů pod pokličkou výškových prací. Arboristiku, stromolezectví, opravy zdiva, montáže, natírání štítů atd.. Dokážeme pokácet nebo ošetřit jakýkoliv strom podle nynějších evropských standardů, popřípadě zajistit platný posudek zhotovený soudním znalcem v oboru dendrologie a arboristiky.